JIŘÍ SUCHÝ:

LEHCE S ŽIVOTEM SE PRÁT

Dokumentární film Olgy Sommerové

Premiéra podzim 2019

Scénář a režie: Olga Sommerová

Kamera: Olga Špátová

Dramaturg: Hana Stibralová

Zvuk: Petr Provazník, Daniel Němec

Střih: Alois Fišárek

Producent: Cineart TV Prague - Viktor Schwarcz

Koproducent: Česká televize - TPS Aleny Müllerové, Arina Film Production, zámek Líteň

Podpořil Státní fond kinematografie

Ve filmu chci pracovat s filmovými archivními záběry, s nejslavnějšími hity z éry Jiřího Šlitra a se současnou tvorbou sedmaosmdesátileté legendy. Mojí ctižádostí je vytvořit atraktivní životopisný a tvůrčí portrét Jiřího Suchého jinak, než jak byl dosud prezentován. (Olga Sommerová)

Olga Sommerová - je filmová dokumentaristka a pedagožka. V roce 1977 absolvovala na pražské FAMU, posléze zde v letech 1991-2002 vyučovala, od roku 1994 vedla osm let katedru dokumentární tvorby. Natočila 125 dokumentárních filmů, za něž získala čtyřicet cen na domácích a mezinárodních filmových festivalech. Ve svých filmech se zabývá sociálními tématy a mezilidskými vztahy, později pak i významnými osobnostmi a fenomény společenského a uměleckého života, feminismem a nedávnou historií naší země. Z její tvorby například film Červená oceněný v roce 2018 Českým lvem.

Cineart Tv Prague je soukromá česká firma specializující se na produkci dokumentárních a hraných filmů. Byla založena v roce 1991. Doposud dokončila 25 hranných a dokumentárních filmů, například Nechte zpívat Mišíka, Fotograf, Jan Palach.